06
Гру
Гру 6, 2019 - 23:23
521 0
В. Чорновола вбили, то був теракт, але влада боїться це визнати

v-chornovola-vbyly-to-buv-terakt-ale-vlada-boyitsya-tse-vyznaty

З часу вбивства В Чорновола змінилось п’ять Президентів України, ще більше генпрокурорів, міністрів внутрішніх справ, голів службі безпеки. З’явилось державне бюро розслідувань. Та нічого не змінилось у відношенні влади до розслідування В’ячеслава Максимович, як до речі й до вбивства Г. Гонгадзе, Ю. Кравченка та ще двох десятків подібних загадкових смертей.

Пояснення цьому просте. Олігархічні клани створені при Л. Кучмі як і корупційна система продовжують розвиватись, діяти, омолоджуватися. Сам Кучма при всіх Президентах в пошані незважаючи на те, що Пукач прямо назвав його причетним до вбивства Гонгадзе. Згадайте прізвища генералів міліції, організувавших слідкування за Чорноволом в Кіровограді і подивіться список керівного складу прокуратури і Ви там знайдете прізвища вже їх дітей. Відомий «генерал» Бриль ще бувши майором брав участь в знищенні доказу на Переяслав-Хмельницькому КПП. Про нього та систему поборів, організовану разом з Хорошковським ЗМІ повідомляло на раз. Бриль ні разу не дав правдивих свідчень, але отримав генерала, посаду голови Запорізької ОДА, зараз нібито ховається але не в Сибіру, а десь на березі теплого моря.

А як же кримінальна справа де є купа доказів того, що на Бориспільській трасі була не просто ДТП, а спланований теракт, мета якого знищення борця за Україну, її народ В’ячеслава Максимовича Чорновола? У 2011 році, враховуючи, що минув строк відповідальності за ДТП та те, що влада в Україні була далеко не українська, слідчими СУ ГУ МВС у м. Києві С. Ревенко, до речі кращим спеціалістом по оформленню ДТП з участю «поважних» діячів чи їх родичів, швиденько повторив те, що робив у 1999р. слідчий М. Пастушенко й підготував до суду матеріал тільки по випадковій ДТП відкинувши десятки доказів теракту. Владою планувалось одразу в суді закрити справу, враховуючи строки давності. Але Тарасу, Валентині Чорноволам з моєю участю, використовуючи докази по справі вдалося добитись її розгляду по суті.

В лютому 2012р. суддя С. Вознюк, відомий тим, що примудрився достроково звільнити з місця позбавлення волі вбивцю Лозинського, приступив до розгляду справи.

Майже два роки в залі Бориспільського суду ми на фактах переконувались як деградувала правоохоронна система України. Були й комічні випадки. Так, водій КАМАЗу В. Куделя так забрехався, що біля повороту на об’їзну він бачив тільки знак обмеження швидкості 70 км, який доречи з’явився на другий день після ДТП. Коли ми запитали суддю яка доля кримінальної справи порушеної 25 липня 2009 року по факту зникнення фотографій з місця ДТП, та підробки відеокасети то суддя Вознюк заявив, що справа розслідується Бориспільською прокуратурою, у відповідь Бориспільський прокурор О. Бутович здивовано засміявся , тому, що ніхто нічого не розслідував. До суду навіть прийшли свідки, які ще 1999р. мені розповідали, що був ще один КАМАЗ, яким ще коли було видно робив розвороти на тому ж місці де була ДТП. Цих свідків нібито не могли знайти ні міліція, ні СБУ, хоча вони заявили, що давали письмові свідчення ще в перші дні після ДТП. Куди поділися ці свідчення може знати тодішній керівник Бориспільського відділу СБУ, а нині мер Борисполя п. Федорчу, алевін мовчить.

Найцікавішими були допити експертів. Так, перший судмедексперт В. Покладій на висновки, якого посилалась міліція та прокуратура, заявив «Ніякого дослідження тіла В. Чорновола у 1999р. не робив, а просто підписав заключення експертизи». Головний автоексперт 1999 року І. Коцевольський теж заявив, що по системі безпеки експертизи не проводив і не міг проводити тому, що він тільки спеціаліст по правилам дорожнього руху. Хоча під заключенням стоїть його підпис та печатка. Дійшла черга й до В. Барчинського керівника експертної групи по експертизах тіл Є.Павлова та В. Чорновола, які проводились після ексгумації тіл щоб зясувати чи були сліди від кастету на черепах Павлова та Чорновола, які виявив експерт В. Єрмаков. Пан Барчинський підписав заключення експертизи з якої можна зрозуміти, що удар був знову ж таки «об невідомий тупий предмет». Про висновки Єрмакова він не знає і не хоче знати. Цікаво, що як він проводив експертизу й чи проводив взагалі Бачинський не пам’ятає, як і те хто й чому розтрощив після ексгумації череп В. Чорновола. Цей експерт добре відомий, має всі можливі звання й титули, а ще посаду керівника Чернівецької обласної СМЕ. Та мало хто знає, що ще в 1988р. в м. Чернівці тоді тов. Барчинський по сценарію КДБ зробив висновок, що масове отруєння чернівчан було ракетним паливом, хоча було достатньо доказів того, що отруєння було талієм та іншими тяжкими металами. Всього липових експертиз за час суду ми нарахували не менше шести. Та суддя Вознюк свою справу знав добре і на все це просто не звертав уваги, вів засідання до замовленої цілі.

Зіпсував сценарій судді допит першого слідчого по справі М. Пастушенко. Я підготував Тарасу Чорноволу питання до Пастушенка, аж на трьох сторінках. Та вже перші питання про знищення доказу, а саме системи безпеки, а може й повідомлення про порушення ще у 2008р. проти М.Пастушенка кримінальної справи викликали у нього істерію. Суддя припинив засідання і вже на наступному засіданні суду справу закрив «за закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності…» Хто натиснув на суддю Вознюка залишимо за кадром. Знаю що М. Пастушенко бігав до М. Джиги, який неодноразово світився в справі по вбивству В. Чорновола. Таке нахабне рішення судді С. Вознюка не складно було оскаржити в Апеляційному суді Київської області, який 24.04.2014р. це рішення відмінив та направив справу на додаткове розслідування.

Революція, прихід на Президенство П. Порошенка, учня Л. Кучми, не давали надії на об’єктивне розслідування. В травні 2014р. я знайшов сліди 106 томів кримінальної справи в приміщені УБОЗу ГУМВС м. Києва у слідчого П. Раїна, який допитав Чорноволів, мене, Д. Понамарчука і на тому слідство завмерло. Ходіння Т. Чорновола до Генпрокурора В. Шохіна нічого не змінило. Правоохоронна система набирала все більше нахабства» і вже мало реагувала на оскарження та скарги.

У березні 2015р. від НРУ написали скаргу до ГПУ, провели мітинг біля її входу, але реакції від ГПУ не було ніякої. У червні 2016р. керівництво НРУ знову звернулось до ГПУ з проханням щодо активізації розслідування у кримінальному впроваджені №420014100000000483 за фактом ДТП, що сталося 25.03.1999р. У відповідь начальник відділу ГПУ О. Кузовкін повідомив, що «проводяться необхідні слідчі дії, розслідування… перебуває на контролі ГПУ».

Спроба мене, як голови комісії НРУ по розслідуванню цієї ДТП з 2016 року вийти безпосередньо на слідчого, який розслідуває цю справу успіху не принесла. Була інформація, що справа знаходиться у впроваджені слідчого головного слідчого управління МВС України, але вона в архіві і він її навіть не вивчав. У 2018 році підготували ще одне звернення до Генпрокурора Ю. Луценка й голова НРУ В. Кривенко зібрав 301 підпис депутатів Верховної Ради. В зверненні було викладено всі докази теракту та порушень при розслідувані. Не знаю, читав Ю. Луценко це звернення аж 301 депутата, але відповідь прийшла формальна й знову за підписом начальника відділу. Нажаль, часи змінились не на краще. Юрій Луценко з порушеннями ставши генпрокурором вже вів себе нахабніше ніж у 2005р., коли був міністром МВС і дозволив мені курирувати цю справу. Ми тоді зафіксували багато доказів теракту й сам Луценко що найменше тричі запевняв ЗМІ, що в справі достатньо доказів вбивства В. Чорновола та Є. Павлова. У 2018 році Луценко був вже заматерілим ділком при владі. Він добре розумів, що поновлення цієї справи зіпсує його відношення з Л. Кучмою, якого він вже при зустрічі радо обіймав. Та й Порошенко не дозволить активізувати слідство. Це одразу примусить допитувати генералів Коляду, Міленіна, Вандіна, Бриля, Подоляку, Нікітенка та розслідувати цілу низку справ по фальсифікації експертиз, першого розслідування кримінальної справи по ДТП, знищення доказів. Всі підозрювані по цим справам напевне робили злочини не по своїй волі, а по наказу зверху. Тож, не бажаючи відповідати, вони назвуть тих, хто їх примусив. А це могло привести до Л. Кучми як і в справі Гонгадзе. У відповіді з ГПУ на запит 301 депутата Верховної Ради повідомлялось, що проводиться експертиза в м. Харків. Але пройшло два роки , а про результат експертизи ми не чули . Та й для чого ще одна експертиза, їх в справі не менше двох десятків.

Зараз прийшла нова влада, але надії на об’єктивне розслідування теракту, в якому загинув В.Чорновіл та Є. Павлов немає. Для цієї влади прізвище В. Чорновіл ні про що не говорить, більшість з посадовців й не знають хто це.

Правда залишився від минулої влади міністр МВС А. Аваков, але він ніколи цією справою не цікавився. Залишився і вплив Л. Кучми, а саме головне в Україні немає сили, окрім народу, яка б добилась щоб діяв справедливий закон. Народ в більшості знає, що В. Чорновола вбили, а влада зробила все, щоб цей теракт був не розкритим. Факти та аргументи на підтвердження викладені в моїх чотирьох томах. Та і в Кримінальній справі достатньо доказів того, що це теракт.

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *