Голова Миколаївської обласної організації

Народного Руху України з 1992 року

Народний депутат України IV скликання.

Народився 7 травня 1959 року с. Митків Гайсинського району Вінницької області у родині селян. Мати Діденко Ірина Іванівна, батько Діденко Володимир Дмитрович.

Після служби в Збройних Силах закінчив Львівський кінотехнікум. Навчався у Одеському національному універститеті ім. І. Мечнікова та закінчив аспірантуру Одеського національного політехнічного університету. Кандидат історичних наук.

З 1981 по 86 рік працював електромонтажником-наладчиком у Харківському монтажно- налагоджувальному управлінні, а з 1986 по 90 рік – інженером-наладчиком. З 1990 по 93 рік – директор малого підприємства “Оранта”. В 1998 році став помічником-консультантом народного депутата України. З 2005 по 2006 рік депутат Верховної Ради ІV скликання, член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці.

З початком перебудовних процесів став активним учасником громадських неформальних обєднань. У 1987 році один із ініціаторів створення Южноураїнської міської організації “Зелений світ”, що виступила проти будівництва Константинівського та Ташлицького водосховища та знищення козацьких свять та унікальних бугських порогів. У 1998 році став заступником створеного товариства української мови “Гамалія” м. Южноукраїнська Миколаїської області, що виступало за відродження української мови у зрусифікрваному місті атомобудівників. З 1989 року член Народого Руху України та голова Южноукраїнської міської організації. У 1990 році, як автор проекту “Дітям України” організував першу поїздку школярів з Миколаївщини на Різдвяні Свята в Борщівський район, Тернопільської області з того часу по сьогодні за його сприяння більше 12 тисяч школярів з Миколаївщини відвідали Галичину під час Різдвяних та Пасхальних свят, а діти Західної України мали змогу гостювати в родинах миколаївців. В статусі народного депутата України проводив активну роботу, щоб підключити до цієї суспільної інциативи державні інститути.

Ініціатор встановлення першої памятної доски на Миколаївщині присвяченій героїчній козацькій історії краю в м. Южноукраїнську.

У 1991 році на виборах Президента України був довіреною особою В.Чорновола та координатором груп, що агітували за підтримку «Акту про державну незалежность України» в Миколаївській області.

Організатор першого походу до 500-річчя українського козацтва на Миколаївщині “ Буг – козацька річка” та походів у 1991 та 92 роках, а також відзначення річниці Незалежності України починаючи з 1992 року по т. час святкова хода вул. м. Миколаєва. Відзначений відзнакою “Золотий Тризуб” з нагоди 5 річниці Незалежності України.

У 1992 році обраний головою Миколаївської обласної організації Народного Руху України, яку очолює і нині. Учасник 18 з’їздів Народного Руху України, першого Всесвітнього форуму українців. Був ініціатором вшанування жертв Голодомору-Геноциду на Миколаївщині до 60 роковин трагічної дати ініціював встановлення меморіального комплексу жертвам Голодомору на Миколаївщині 1932-33р в обласному центрі. За особистий внесок у реконструкцію меморіального комплексу жертвам Голодомору на Миколаївщині 1932-33р був відзначений у 2003 році.

Особисто сприяв збереженню та вшануванню памяті мільйонів українців, що загинули мучиницькою смертю від Голодомору–Геноциду через збір свідчинь, організацію конференцій, зустрічей за участю учасників трагічних подій. З 1993 року започаткована Скорботна хода до меморіального комплексу жертвам Голодомору, в якій брали участь десятки тисяч миколаївців.

З 1993 року є беззмінним редактором українськомовного загальноукраїнського тижневика “Український південь”. Член спілки журналістів. Нагороджений вищою відзнакою НРУ “За заслуги перед українським народом” до 10 річниці виходу першого числа газети “Український південь”. Як, редактор започаткував у 2001 році проведення конкурсу публіцистичних творів ім. В. Чорновола.

За особистий внесок у прийняття Конституції України відзначений грамотою Адміністрації Президента у 1996 році.

Будучи Президентом фонду “Дітям України” з 1996 року спільно з МКО НРУ за підтримки обласної держадміністрації, міськвиконкому організовує обласні конкурси та різноманітні заходи по відродженню української культури, звичаїв, традицій та історії нашого народу, направлені на виховання патріотизму та духовності підростаючого покоління. Це конкурс української патріотичної пісні «Червона калина», який проводиться з 1997 року, конкурс Шевченківської поезії «Заповіт» з 1999 року, конкурс українського гумору та сатири “Сміхослов” з 2001р, огляду Різдвяних вертепів 1978 р, фольклорно-інструментальної музики ім. М. Аркаса 2002 р. Будучи в статусі народного депутата України сприяв розвитку цих інциатив.

Ініціатор встановлення памятної доски (2003р.) та памятника (2008р.) в м. Миколаєві Герою України, видатному громадському та політичному діячеві, голові Народного Руху України Вячеславу Чорноволу.

Неодноразово брав участь у вибочих компаніях у якості керівника штабу Народного Руху України в області, був заступником виборчого штабу блоку Віктора Ющенка у 2002 році та у 2004 році на виборах Президента України. В статусі народного депутата України ініціював зміни до закону України ”Про вибори народних депутатів України”. Має дочку Діденко Ірину Юріївну та сина Діденка Володимира Юрійовича.

Автор монографії “Народний Рух в державотворчих процесах України 1989-2002 рр.” та багатьох науково-публіцистичних статей та досліджень.