17
Лип
Лип 17, 2020 - 13:28
217 0
Звернення до голів районних державних адміністрацій

Звернення до голів районних державних адміністрацій, керівників об’єднаних територіальних громад, лідерів національних спільнот

zvernennya-do-goliv-rajonnyh-derzhavnyh-administratsij

Безперечно історія – могутній фактор формування повноцінних громадян. Вона виховує любов до рідного села, селища, міста, району, області, малої і великої Батьківщини. Комуністичний режим боявся своєї історії: він знищив класи царської імперії, за радянських часів здійснив череду злочинів – ліквідація найпродуктивніших сил селянства, так званих куркулів, штучні голодомори, геноцид українського та кримськотатарського народів, репресії, переслідування інакомислячих тощо. Тому залишив після себе сфальсифіковану, приховану, виправдовуючу злочини історію.

Незалежна Україна відкрила шлюзи правдивої історії. Завдання істориків дослідити і надати суспільству реальні знання свого минулого. Особливо важливо озброїти громадян розумінням життєвих шляхів попередніх поколінь, сприйняттям свого родоводу не тільки радісного, але часто нещасного, трагічного, своєї національної спільноти. Для цього у кожній місцевості, в кожній школі маємо тепер вчителів історії. Але бракує науково-організаційної особи, яка змогла б очолити істориків і власним прикладом показувати відданість пошукам історичної правди. До нас звертаються за допомогою з районів. Ми відгукуємося по суті, але у нас значні посадові навантаження.

Колектив кафедри історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету, який підготував не один десяток кандидатівісторичних наук, перший в Україні отримав ліцензію Міністерства освіти і науки на підготовку фахівців за науково-освітніми магістерськими програмами «Регіональні історії України» та «Історії національних спільнот Півдня і Південного Заходу України», які, окрім викладання історії, отримують підготовку наукових керівників, організаторів, наукових консультантів написання місцевої історії, минулого своєї національності, етносів, що проживають на Півдні та Південному-Заході України, а також здатність працювати в музеях, архівах, туристичних структурах.

Поступати до магістратури мають право бакалаври незалежно від спеціальності. Термін навчання рік і десять місяців. Маємо держбюджетні і контрактні місця.

За довідками звертатися до сайтів Міністерства освіти і науки України та за телефонами:

Завідувач кафедри історії
та етнографії України ОНПУ
доктор історичних наук, професор,
Заслужений працівник освіти України
Григорій Гончарук

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *