18
Кві
Кві 18, 2018 - 21:06
272 0
“На цих горах сяє благодать Божа”

«На цих горах засяє благодать Божа» – сказав колись апостол Андрій Первозванний, припливши Дніпром до того місця, де стоїть злотоверхий Київ. Його пророчі слова збулися.

Київ посідає особливе місце в житті кожного українця.

25 березня 2018 року учням Снігурівського професійного ліцею (ПЛ): Кім Дар’ї, Кривюк Юлії, Савич Анастасії, Гіщаку Олександру, Влощинському Миколі, Козловському Андрію пощастило побувати в Києві, чудовому й багатому на пам’ятки культури місті. Поїздка до Києва була організована партією Народного Руху України.

Незабутнє враження справила на учнів перлина світової архітектури – Софія Київська. Збудована в XI ст. з ініціативи князя Ярослава Мудрого вона є втіленням культурної та історичної спадщини народу.

Учні милувалися собором, відчуваючи захоплення і зачарування майстерністю стародавніх зодчих, довершеністю ліній і форм.

Залишив глибокий слід у душах дітей пам’ятник Свободи на Майдані Незалежності. Діти зазначили, що створено пам’ятник так, що наче сама історія вихопила його з бою і поставила на сторожі миру.
Стела з фото героїв Небесної Сотні нагадала учням про героїчний подвиг наших співвітчизників, які віддали своє життя заради національної ідеї, незалежності країни, заради миру і прогресивного розвитку нашої держави.

Учні ПЛ хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять героїв Небесної Сотні.

Побували учні у Десятинній церкві, дізналися про етимологію її назви; названа вона так тому, що князь Володимир Великий давав на її утримання десяту частину від своїх прибутків.

Крім Десятинної церкви, учні були у Михайлівському соборі, Андріївській церкві. Ці неперевершені витвори мистецтва діти бачили на власні очі.

А на Андріївському узвозі, у старовинних будинках з оригінальною архітектурою, учні відмітили красу і неповторність столиці. З їх слів, тут забувається метушливість, негаразди, плин часу, відчувається лише спокій, рівновага, мир і радість душі.

Милувалися учні і скульптурою заставникам Києва. Діти відзначили, що ця скульптура стоїть над самим Дніпром, і здається, що могутні хвилі гайдають човен, який прибув сюди з далекого минулого. На човні стоять дивлячись у даль, три брати – Кий, Щек, Хорив, а поруч з ними – славетна сестра Либідь. Скульптуру видно навіть здалеку. І, незважаючи, на великі розміри, композиція виглядає легко и красиво. Бо створив її справжній майстер – Василь Захарович Бородай.

Учні Снігурівського ПЛ також взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника В’ячеславу Максимовичу Чорноволу, хвилиною мовчання вшанували його світлу пам’ять.

Величне місто Київ сприйнялося нашими учнями не тільки як столиця України, а й як символ безперервності історичних традицій, осередок національної духовної культури.

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *