30
Тра
Тра 30, 2018 - 10:30
835 1
Майбутнє України очима дітей

Учні Снігурівського ПЛ взяли активну участь у конкурсі «Я – майбутнє України» Діти з бажанням виконували творчі роботи з цієї теми.

Так, приміром, учениця 207 групи кухарів Бондаренко Анна у творі зазначила:

«Для кожної людини найсвятішим, найдорожчим є той край, де вона почула перші звуки колискової матері, де милувалася мальовничою природою.

Для нас Україна з її славною історією та трагічною долею є рідною. Пишаємося тим, що наша Батьківщина ніколи не поневолювала інші народи, а тільки мужньо захищала свої кордони від жорстоких загарбників.

Кожен, хто вважає себе патріотом України, повинен відстоювати честь Вітчизни, її матеріальні, культурні надбання, природні ресурси, саму природу, землю, воду, повітря»

Учень 240 групи трактористів Гіщак Олександр у своїй письмовій роботі звернувся до своїх однолітків із проханням дбати про майбутнє країни: «Бо тільки від нас залежить доля України та її народу, який заслужив вільне, багате й щасливе життя на рідній землі. Настав нарешті час, коли ми можемо зняти панцир смутку, туги, неволі. Наша безмежна любов повинна заграти веселкою над воскреслою державою у самому центрі старої матінки – Європи»

Учні у своїх роботах звернули увагу на роль батьків у вихованні підростаючого покоління:

«Майже в кожній українській сім’ї ростуть діти. І від того, якими вони стануть, залежить майбутнє України. Діти будуватимуть міста і заводи, нові магістралі, вирощуватимуть урожай, розвиватимуть культуру. Як все це робитимуть сьогоднішні діти, а в майбутньому будівники суспільства, залежить від батьків, від сім’ї, в якій вони живуть, від дорослих людей, що їх оточують.

Потрібно, щоб батьки і дорослі бачили в кожній дитині людину майбутнього. Дітям необхідно добре знати історію своєї батьківщини, сім’ї, щоб пишатися успіхами і не повторювати помилок. Діти мають берегти те, що створено й створюється людьми старшого покоління, поважати їх.

Розуміючи свою роль у житті всієї країни, вони повинні добре навчатися, підвищувати загальну культуру, тому що тільки освічені люди зможуть будувати чудове мирне життя для себе і своїх дітей»

Учениця 306 групи кухарів Шулякова Аліна у своєму творі акцентувала увагу на тому, що тисячі синів і дочок України віддали своє життя за те, щоб країна була вільною. Тисячі борців за свободу йшли тернистим шляхом, вселяючи віру в перемогу, в те, що прийде час, коли «встане правда, встане воля»

Поступово пробуджувався народний дух. Його не змогли знищити ні катування, ні заслання. Нове життя поставало в уяві народній як три зорі – братерство, вірність, воля. Цього народ прагнув, цією надією були сповнені серця справжніх патріотів.

Україна розірвала вікові пута неволі, мужньо витримала штучні голодомори, катівні Сибіру, вийшла, нарешті, на світлий шлях оновлення.

Проголошена незалежність нашої Вітчизни. Україна впевнено крокує в майбутнє.

Отже, треба відмітити, що учні ПЛ – невід’ємна частина нашої прекрасної Батьківщини, які керуються гаслом: «Тому роду не буде переводу, в котрому браття милують згоду»

Оліхова Л.В., викладач
української мови і літератури
Снігурівського ПЛ

Голодомор – геноцид української нації

Невже не звірство, це коли шалена мати
Із жалю і голоду дитя своє з’їда?
Коли людей в країні косило так багато
Ні не людей… безликих жертв, примар,
Що не жили і не раділи
ні світові, ні сонцю в небесах,
але невже у цьому винні,
О, Боже мій, святії небеса?!
І як могли вони радіти,
на сірий світ той дивлячись,
коли вмирали їхні діти,
і вмирав у їх очах весь світ…
Пустії села, голі хати,
ані душі живої ніде нема
І тільки чорні полотна –
Це прапори, це знак: живих нема!
Лиш десь почути можна,
як стиха стогне віттям вночі дуб,
який ридає й плаче з лиха:
за людом, який вже не повернуть.
І гне, і хилить дужі віти
До Бога і святих небес,
Він хоче відповідь почути:
за що це кара нам з небес?
За що вмирали українські діти?
За що батьки пішли в той світ?
За що народ на білім світі
переніс безліч лих і бід?
Чи не хотілося їм жити?
Життю радіти, кожній миті…

Оліхова Л.В., викладач
української мови і літератури
Снігурівського ПЛ

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

1 коментар

  • Надія Сергіївна 3 Червня, 2021 о 20:58

    Наша люба Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *