Зима без затримки завернула на українські землі. Засипала все снігом, поморозила потім злегка відпустила температури та знову взялася за свою холодну справу. Сонце рідко виглядає із-за хмар. Швидко спливають найкоротші дні грудня, наближаючи завершення 2018 року.
Він став історичним – збулися віковічні прагнення українців на власну автокефальну церкву. Потрапивши в лапи російської імперії більш як три століття назад, Україна перебувала в колоніальному та духовному рабстві. І лиш неймовірними зусиллями патріарха Філарета, який 27 років був під анафемою російської церкви разом із Мазепою, Президента України Петра Порошенка та Вселенського патріарха Варфоломія та Божому провидінню вдалося здійснити неможливе: повернути українцям їх церкву. Супротив Москви та п’ятої колони в рясах з посвідками ФСБ буде тривати. Вони будуть чинити супротив добровільному переходу в Православну церкву України мирян російської церкви залякувати, дискредитувати та чинити провокації, і це вже не раз було в українській історії. Втрата впливу на українців через російську церкву ставить хрест на імперських амбіціях їх вождя і відкриває шлях українцям до реалізації власних амбіційних планів у розбудові держави. Отримання автокефалії встає в один ряд із отриманням Незалежності у 1991 році. Проведення об’єднавчого Собору, обрання її настоятеля Митрополита Київського і всієї України Єпіфанія та визнання його світом – позитивний сигнал для українців. Вони готові повертатись та розбудовувати власну церкву, а не бути гвинтиками в системі московської патріархії. Отримання Томоса заключний етап у відновленні автокефалії та потужний стимул для всіх у розбудові української державності.
Росія відкрито пішла на збройний конфлікт у Чорному морі обстрілявши українські катери та взяла в полон моряків під час переходу з Одеси до Бердянська. Не прикрита агресія викликала різке не сприйняття дій росіян у світі та вимогу негайного звільнення полонених моряків. Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів.” У документі акцентується на загрозі безпеці, які Росія створює для України, Чорноморського регіону і всієї Європи перекиданням до Криму військ і зброї – зокрема літаків і ракет, здатних переносити ядерний заряд. Уперше звучить прямий заклик до Росії негайно вивести з Криму свої війська і припинити його тимчасову окупацію та згадується Будапешський меморандум. Україна також не продовжила дію договору про дружбу з Росією від 1997 року за це проголосував парламент України. Він також підтримав закон, який зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату вказати у назві приналежність до Росії та внесення змін до Конституції, де фіксується прагнення нашої держави про приєднання до НАТО та ЄС. Це може стати наступним етапом для Президента Петра Порошенка в разі його обрання на наступний термін. Виборча президентська компанія стартує разом з Новим роком, хоч її ми спостерігаємо вже близько року через рекламні ролики та біг бордову компанію. Кожний кандидат намагається сподобатись рівнем свого популізму, а не конкретикою справ, бо на арені всі ті ж обличчя і щось нове важко додати. Вони знижують ціни на газ, комуналку, крупу та інше, хоч до повноважень президента належить зовнішня політика, безвіз, асоціація, міжнародна ізоляція Росії, армія все інше у уряду та парламенту. Виборча компанія в розпал агресії Росії нагадує сумні аналогії 100 –ї давнини, коли протистояння привело більшовиків до влади майже на 70 років в Україні, що стало трагічною сторінкою нашої історії. Позитивний приклад об’єднавчого Собору дає слабкі сподівання, що наш політикум поставить інтереси України вище власних амбіцій, хоч підстав на це сподіватись дуже мало, особливо на тих кандидатів, що знаходяться на гачку у Кремля. Успішні вибори без втручання ззовні гарантуватимуть поступ України до колективної безпеки та Європи.
Сама вона переживає не кращі часи після Brexit у Британії. Вона має покинути з ЄС – 29 березня 2019 року, але в самій Англії все голосніше звучать голоси тих, кого не влаштовують умови Brexit, інші виступають проти виходу з ЄС і закликають до повторного референдуму і такі депутати є як серед лейбористів так і консерваторів. Тому голосування у парламенті було перенесене з грудня на січень. У Франції тривають протести «жовтих желетів» із-за яких стирчать російські вуха, бо для чого їм трощити український культурний центр у Парижі!!! Під час Майдану Гідності в Києві не було ні погромів ні пограбувань у Парижі бачимо дуже комусь хочеться розпалити світовий пожар нових безладів у Європі. В хід ідуть будь які засоби маніпуляції, підбурювання та інше. Обіцянка демонстрантам Президента Франції Макрона підвищити “мінімалку” і знизити податки поки не локалізувала протести, а збільшила збитки економіки країни та зменшила довіру до дій влади. У США триває процес по розслідуванню втручання Росії у вибори та можливого імпічменту Трампа у зв’язку все більшими доказами кремлівського сліду у його компанії. У США більшає прихильників покарати Росію за її намагання ігнорувати загально визнанні норми співіснування у світі. Не дотримання цивілізованих норм у різних сферах життя може привести до непередбачених наслідків для світу. Народний Рух України послідовно відстоює інтереси української державності та підтримує її утвердження у цей не простий та буремний час. 2018-й назавжди залишиться в історії роком відродження української незалежної церкви та пробудженням національної християнської духовної свідомості українців. Роком «Геть від Москви». Слава Україні!!!