22
Бер
Бер 22, 2018 - 13:06
255 0
Звір зі сходу

Юрій Діденко
Голова Миколаївської обласної
організації Народного Руху України
кандидат історичних наук

Потужний холодний циклон зі сходу завернув в Україну і зупинив вступ у свої права календарної весни. Снігопад та хурделиця повернули українців у лютий з його норовистим та холодним норовом. Прихід весняного тепла знову стане справжнім випробуванням для всіх із розливами рік та підтопленнями домогосподарств.

В зоні бойових дій ситуація не менш напружена чим на атмосферному. Росія постійно зриває перемир’я, використовуючи ситуацію для нагнітання напруги на Донбасі. Гинуть українські військові, незважаючи на чергове оголошене перемир’я. Російський звір зі сходу не зупиниться ні перед чим до тих пір, поки не знищить Україну, або не згине сам. Укравши українську історію, він намагається всіма засобами асемилювати нашу країну, і це вже продовжується декілька століть. Росія, як країна, була придумана у 1721 році і затверджена указом Петра І. До цього мала назву Московія. Саме тому у творах Тараса Шевченка, що жив і писав 100 років по тому, ви не знайдете згадки про Росію, а є «Кохайтеся чорноброві та не з москалями». Століттями тривала і продовжується нині видима і не видима війна Росії проти України. Тому свідомо чи не свідомо протестувальники, руйнуючи експозицію на Майдані, що всім нагадувала про трагічні та героїчні сторінки української історії 100 літньої давнини підіграли путінському режиму. Зазнала поразки українська революція, бо всі були погані і Грушевський, і Скоропадський, і Петлюра і вистачало байдужих до долі країни. Ленін і Сталін, що залили Україну кров’ю, організувавши три Голодомори та репресії, у них викликають ностальгію і бажання знову повернутись у те світле майбутнє.

Проти України діє потужна репресивна кагебіська машина із широкою агентурною сіткою, законсервованою в середині країни. Вони готові на будь-які провокації і приклад Донбасу, коли з Ростова та інших міст завозили козачків – провокаторів. Результат відомий і хоч чомусь повинен учити. Своїми діями влада сама штовхає своїх громадян в обійми до Путіна небажанням швидко реформувати країну. Зростаюча недовіри до влади не дає можливості більшості громадян вірити у щирість дій тих, хто відповідає за долю країни. Затримання Рубана з арсеналом зброї і викриття інших спецоперацій, направлених проти держави, не знаходить співчуття у більшості українців, що все більше потрапляють під вплив російської пропаганди. Звична практика на чорне говорити біле, постійно використовуються в Україні та поза її межами. Так, на засіданні Радбезу ООН, російський представник цілому світу доводив законність анексії Криму, яку ніхто в світі не визнає, а на додачу потоптався по Будапештському меморандумі і покинув засідання, бо інших слухати про порушення прав кримських татар не цікаво. В договорі про Дружбу в 1997 році Росія, визнавши непорушність кордонів України, зараз намагається довести протилежне, і ця імперська позиція стосується не лише нашої країни. Світ прозріває. Отруєння Скрипаля та його дочки в Англії – це виклик всім. Різка реакція Англії, підтримана іншими державами, має зупинити цей зухвалий наступ. Висилка російських дипломатів та перевірка законності статків олігархів з білокамінної, що добре влаштувалися на туманному Альбіоні має охолодити яструбів Кремля. Увагу світу все більше привертають передні рубежі цієї боротьби, де четвертий рік Україна тримає удар і потребує ще більшої підтримки санкціями та новим озброєнням проти агресора. В Росії на виборах Путіна майже одноголосно знову «о диво» обрали Путіна. За прихід на вибори Путіна роздавали медалі, дешеві харчі, талони на розваги та на інші дешеві блага, споживаючи які, можна забути про свій вибір, в якому потім звинуватити будь-кого лише не себе. Потішитися фейковими ракетами та підводними торпедами, але реальними погрозами керманича Кремля всьому світу. Невже ті, хто аплодував виступу Путіна, сподівається, що ракети будуть розриватись лиш на чужих територіях. На Донбасі також сподівались, що все це не по-справжньому, коли кликали «руський мір». Маємо, чотири роки війни, 10 тисяч загиблих, сотні тисяч покалічених доль і зруйновані міста і села і рану не на одно десятиліття. Така нині ціна імперських ігор Кремля.

Війна зруйнувала економіку країни та знецінила гривню. Національний банк змушений тепер карбувати металеві гривні номіналом 1, 2, 5, 10 гривен, а копійки вилучати з обігу.

Українські параолімпійці успішно виступили в Південній Кореї, виборовши 22 медалі, із них 7 золотих, повторивши успіх у Турина (Італія) у 2006 році. Вони зайняли 6 місце, а олімпійці з 1 золотою медаллю миколаївського фристайліста Олександра Абраменка стали 21-ми. Росіяни, що за допомогою допінга напередодні анексії Криму в Сочі були першими, в Пхьончхані лише тринадцяті.

В Миколаєві міський голова Олександр Сенкевич зумів довести, що 42 депутати ради зробили неправомірний крок, відправивши його у відставку. За місяць, якщо не буде апеляції з боку тих, хто відправив його у відставку, він зможе повернутись на посаду, і спробувати не маючи підтримки в раді, здійснити нездійснене: повернути надію миколаївцям.

Народний Рух вшановує свого лідера В’ячеслава Чорновола. Сумно згадувати, що Україна не шанує своїх живих героїв. У свій час Кучма не дослухався поради Чорновола винести на референдум Конституцію України і то могло змінити хід історії, можливо навіть не було б війни на Донбасі та анексованого Криму. Чорновіл був незручним політиком, особливо для Росії, з його принциповою державницькою політикою. Коли йому запропонували у 1991 році перерахувати голоси, бо побачили фальсифікації, він відмовився, щоб не ставити під сумнів результати референдуму. Чорновіл говорив: «Україна понад усе» сумно, що таких політиків у нас небагато. Більшість керуються постулатом:

«Якщо не я, то й України не потрібно»

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *