18
Кві
Кві 18, 2018 - 15:00
285 0
Вовки в овечих шкурах

Прочитавши статтю в газеті Миколаївської облради «Рідне Прибужжя», ледь не вигукнув – нарешті з’явились добрі захисники безземельних селян!

Веду мову про АПУ (Аграрну партію України) та її найкращого сина – Миколу Михальчука, сільського голову Лепетихи, Березнегуватського району, якому стало «так жаль» працівників та пенсіонерів ДП ДГ «Реконструкція». Щоправда, «захисник аграріїв» забув про кріпаків ще двох сіл власної сільради – Кавказ, Новоросійськ. Позаяк в цих селах невеселих править його друган – українофоб, депутат облради Микола Скорий.

«Рідне Прибужжя» ніби й справедливо плаче: в ДГ відсутня наука, сплата податків і присутні подвійна бухгалтерія, правова анархія…Але не розповідає усієї правди про «рятувальників селян». Зокрема, про М. Михальчука, голову найбільшої сільради району (5 сіл, 1500 мешканців).

М. Михальчук, пропрацював 2 роки юристом в ДП ДГ «Реконструкція», потім 10 років очолював це підприємство, останні 3 роки він є сільським головою Лепетихи. ПРОФЕСІОНАЛ?

В 2005 році, за моїм розпорядженням, як голови Березнегуватської РДА, в «Реконструкції» була проведене перевірка, яка виявила десятки порушень. Зокрема, роздачу сотень гектарів землі без жодних документів, для «наукової роботи» особам без вищої освіти, але товаришам та родичам директора: О. Капусті, В. Ярошу, А. Шевченку та іншим. У відділ ДВС знаходилось провадження про стягнення з ДП ДГ трьох мільйонів грн (за теперішнім курсом) боргів. Начальник райвідділу міліції Суходольський 26. 05. 2005, за № 919/1508, повідомляв, що господарство взагалі працює без печатки…

Після перевірки директору «Реконструкції» Ваніну дозволили піти (не в колонію) за власним бажанням та збереженням накраденого. А керівником ДП поставили Михальчука. Він попросив Одеський апеляційний господарський суд скасувати справедливе рішення Миколаївського господарського суду на користь селян (за позовом РДА, котру я тоді ще очолював). А новий керівник РДА «погодився» з Михальчуком. Обоє не з’явились в суді, знаючи, що відтепер селяни з Лепетихи НІКОЛИ не отримають земельних паїв. Завдяки «допомозі» місцевих лідерів АПУ! Якби не «робота» аграрного партійця Михальчука, селяни Лепетихи ще десятиріччя тому отримали б земельні паї.

Проаналізуємо, як благодійник, науковець, юрист Михальчук господарював в подальшому. Почитаймо відкритий лист А. Іванюченка Президенту України В. Януковичу (газета «Український південь», № 43 (887), 2010). Попри всі перелічені в листі порушення чинного законодавства, виокремлю роздачу селянської землі Михальчуком для «наукової» роботи – особам без відповідної освіти, через вигадані угоди «про спільну діяльність». Сотні та тисячі га в користування отримали О. Біла, О. Капуста, П. Трегубенко, В. Ярош, водій Михальчука та інші. Прокурор району підтвердив (№ 270-10, від 30. 08. 2010), що липові угоди ніде не зареєстровані! Схема була простою: «науковий співробітник без вищої освіти» сплачував особисто Михайльчуку половину вартості оренди (в середньому по району), але готівкою. І вовки ситі, і вівці танцюють.

Замість колонії, М. Михайльчук потрапив в крісло Лепетиського сільського голови. Тепер він пише ініціативній групі В. Геруна: «Інформацією про законність користування землею ДП ДГ «Реконструкція» НЕ ВОЛОДІЮ…» НА АН України в особі в. о. президента А. Баляна ще 15. 06. 2015, за № 1-18/238 повідомила: «Оцінка правомірності дій минулого керівника ДП ДГ «Реконструкція» (Михальчука) та інших співробітників буде надана правоохоронними органами». Третій рік чекаємо, поки правоохоронні органи припинять брати хабарі та нарешті оцінять всі подвиги цього члена….АПУ.

До речі, на завершення коротко оповім про АПУ. Орендодавець АПУ – НА АН України, в якій Віталій Скоцик (голова АПУ) є «почесним академіком. Партію фінансує група агрохолдингів, що має офшорні рахунки на Кіпрі («Віта джерело ltd», «Хрістофорус Константінес», «Довіра», ПАТ «Антонівське» та інші). Найбільшими спонсорами АПУ є мільярдери – брати Буряки, власники групи кампаній « Сварог вест груп». АПУ була і є однією з філій партії регіонів, лобістів інтересів великого капіталу. Інтереси пересічних селян їм не цікаві.

Не згадуватиму впсь склад президії АПВ. Назву лише Ярослава Гадзало, першого заступника голови АПУ і за сумісництвом – президента НА АН України, якому й ПІДПОРЯДКОВАНЕ ДП ДГ «Реконструкція»! Особи, котрі стоять в керівництві академії аграрних наук, мільярдери, хабарники (нещодавно одного з віце-президентів цієї академії затримали на отриманні ХАБАРа – 300 тисяч доларів), які зруйнували наше ДП ДГ, заблокували на двадцятиріччя отримання земельних паїв місцевими селянами, тепер ВИСТУПАЮТЬ БЛАГОДІЙНИКАМИ СЕЛЯН…Трагікомедія по-миколаївськи!

Переписка з «академіками» протягом 20 років налічує 102 документи. Ось цитата з останньої анти-селянської відписки (№ 1-18/28, від 06. 02. 2018) за підписом віце-президента М. Гладія, колишнього нардепа, міністра, віце-прем’єра: «Академія не може позитивно розглянути питання передачі ДП ДГ «Реконструкція» до сфери управління міністерства агрополітики та продовольства України». Хто ж добровільно відмовиться від сотень тисяч доларів хабарів?

А ось відповідь заступника міністра агрополітики та продовольства В. Шеремети від 12. 02. 2018: «Вилучення земельної ділянки з користування ДП ДГ «Реконструкція» (з подальшим розпаюванням – авт) може відбутись, але при отриманні добровільної згоди академії», яку очолюють діячі з аграрної партії. АЛЕ Ж ТАКА ЗГОДА ВЖЕ БУЛА! Є наказ № 121, від 20. 11. 2006, протокол № 15, на виконання постанови Президії НА АН України за підписом в. о. президента академії В. Ситника. ЗХгідно зазначеного наказу ДП ДГ «Реконструкція» ділилось на 2 підприємства. Перше – «Еліт агро», яке передавалось національному центру насіннєзнавства та сортовиведення НА АН разом з 3053, 8 га землі, саме для наукової роботи. Решта землі – 7438, 7 га передавалась в розпорядження міністерства агрополітики та продовольства для наступного розпаювання між селянами, мешканцями території Лепетиської сільської ради. Цей наказ до теперішнього дня залишається не виконаним!!! І не скасованим. Тобто посадові діячі з АПУ давно могли б надати всі селянам Березнегуватського району можливість отримати земельні паї. Якби хотіли. Натомість вони перед виборами вішають довірливим кріпакам чергову локшину на вуха про «отримати вам паї дуже складно, але як проголосуєте за нас, ми будемо над цим питанням працювати». Наступних 20 років, як «пропрацювали» попередні 20 років. Хто в Лепетисі доживе до благодійництва АПУ (ПР)?

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *