24
Лис
Лис 24, 2018 - 17:58
265 0
В Миколаєві не буде російського театру

Разом з представниками громадських організацій Народний Рух України, Зелений РухОлександр Малицький, Фонд “Дітям України” –  Ірина Бабич, Народне ополчення –  Микола Тросіненко, Народна самооборонаВалерий Прудь, ВО “Держава” –  Vasil Pavlov, Вітовське товариствоПетро Костів та інші взяли участь у засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту, де розглядалось питання внесення зміни до назви «Миколаївський академічний художній російський драматичний театр» на «Миколаївський академічний художній драматичний театр». “Просвіта” Ігор Марцинківський та низка інших організацій та громадян виступили з такою пропозицією. Таке ж рішення на своїх зборах більшістю голосів прийняв колектив театру. Мав слово на комісії і відзначив:

На Донбасі гинуть українські вояки захищаючи Україну від російської навали. Президент заявляє, що в Україні не місце російській православній церкві та її збройним силам. Однак, в центрі Миколаєва знаходиться державна установа з назвою «Миколаївський академічний художній російський драматичний театр», що є відвертим знущанням над пам’ятю тисяч загиблих українців від рук російських окупантів. Колектив театру давно має в своєму репертуарі переважно твори світової, української класики, сучасної драматургії серед них є незначна кількість російських. Тому мати державний театр, що возвеличує одну із меншин це неповага до інших національностей для яких держава таких переваг не створила.

Слово також мав Олександр Малицький, що відповів на репліку одногоіз депутатів. Комісія під головуванням Надії Іванової більшістю голосів підтримала інциативу громадських організацій та трудового колективу театру про зміну назви на «Миколаївський академічний художній драматичний театр». Тепер рішення має прийняти міністерство культури.

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *