10
Бер
Бер 10, 2019 - 21:18
436 2
У Миколаєві відбувся ювілейний ХХ конкурс Шевченківської поезії “Заповіт”

ХХ-й ювілейний конкурс Шевченківської поезії “Заповіт” відбувся 9 березня в Миколаївському Будинку вчителя. В ньому взяли участь більше 100 читців з міста та районів області, що порадували присутніх в залі військовослужбовців підбором творів Тараса Шевченка. Його організаторами традиційно є – Миколаївський фонд «Дітям України» та крайова організації Народного Руху України. Підтримали конкурс управління освіти та науки облдержадміністрації, міське управління освіти, обласна спілка письменників України, кандидат в Президенти України, народний депутат, голова Народного Руху України Віктор Кривенко та СП «Нібулон». Конкурс став святом для шанувальників творчої спадщини батька української нації Тараса Шевченка в день його 205-ти річчя. Конкурс відкрили голова оргкомітету, голова обласної організації Народного Руху України Юрій Діденко та Сергій Гололобов. Зал заспівав Гімн України.Юрій Діденко відзначив, що нині в час вибору, як ніколи потрібно дослухатися до порад свого Пророка Тараса Шевченка. Не сіяти розбрат і зневіру в суспільстві. Бо почуємо знущальні вигуки з Кремля, як у відомому мультфільмі «Мауглі» «Акела промахнувся». Якщо українці не розгледять небезпеку, захопившись взаємно поборюванням, з імперської Росії. Вона колоніальним гнітом гнобила нас три століття і нині намагається зруйнувати нашу вистраждану Незалежність. Україна повстає і відроджується, і переповнений зал учасників, що читають безсмертні твори свого Пророка, поряд з нашими вояками, тому підтвердження. Українці разом з Тарасом Шевченком відродять і збудують українську Україну, яка стане частиною європейського дому.

Привітала учасників член журі голова обласної спілки письменників Віри Марущак.
 Конкурс “Заповіт-2019” відбувався у двох залах одночасно протягом 4 годин тому журі в складі голова Юрія Діденка – президента фонду «Дітям України», голови обласної організації Народного Руху України, Леоніда Дудюка – кандидата філологічних наук, Сергія Гололобова – начальника управління культури Вітовської райдержадміністрації, Ігоря Черпіти – поета, Ольги Бадалової – заступника виконавчого директора фонду «Дітям України», Віри Марущак – письменниці традиційно розділитись, щоб прослухати всіх учасників. Дипломами першого ступеню відзначені у молодшій групі: Приходько Ярослав Котляревська ЗОШ Шевченківської сільської ради Вітовського району за вірш «Розрита могила», Гаврилюк Арсеній Миколаївський муніципальний колегіум ім. В.Д.Чайки – “Доля”. У старшій групі: Грицай Дарія КЗ « Садівська ЗОШ І-ІІІ ст.» Арбузинський район – поема «Наймичка», Балабой Руслан Вище професійне училищу № 21- поема «Петрусь», Сарян Денис Миколаївська ЗОШ № 19 – поема «Сон», Панченко Андрій Миколаївська гімназія № 3 уривки з поема «Кавказ» Нагородження переможців відбудеться 25 березня в день 20 роковин загибелі провідника українців, Героя України В’ячеслава Чорновола о 14.00 в приміщені Народного Руху України вул. Велика Морська 45.

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

2 коментаря

  • Людмила 13 Березня, 2019 о 20:23

    Організація конкурсу буда не якісна, почали з великим запізненням. Ведучий і останні організатори навіть сорочки не вдягли української, діти і батьки цим буди здивовані. І
    нарешті, чому нагороди були розраховані тільки на перші місця ? завжди на конкурсах відмічаються по перших 3 -х місцях. Ми були вперше на цьому конкурсі , думаю ,що в останнє , не сподобалося . За участь у конкурсі на пам,ять могли б виписати дипломи за участь .

  • Ольга 13 Березня, 2019 о 21:02

    Все почалося із величезної затримки самого Діденка, продовжилося його жахливою не продуманою промовою, яку намагалися перервати оплесками…та де там…йому баайдуже…він Бог зна що казав! Як же так можна…205 років від дня народження Кобзаря, а дітей молодшої групи загнали в малу кімнатку, де не сісти не розвернутися, хто сидів, хто стояв, мікрофону немає, мущичний супровід не ввімкнути, дитина виступала до глядачів спино, інші виступаючі розмовляли, шурхотіли, а журі навіть і не слухало виступаючих, так іноді очі подводили! просто ЖАХ! Непрофесійно ат невідподально! Таке враження, що просто для галочки зігнали усіх і давайте виступайте, типу “конкурс”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *