28
Чер
Чер 28, 2019 - 19:03
291 0
Рухівці відзначили День Конституції України біля пам’ятників Тарасу Шевченку та Вячеславу Чорноволу 2019

28 червня миколаївці та активісти Народного Руху України відзначили 23 річницю прийняття Конституції України традиційно зібравшись біля пам’ятника Тараса Шевченка.

Відкрив мітинг голова обласної організації Народного Руху України Юрій Діденко гімном України. У своєму виступі він відзначив, що маємо найкращу в світі Конституцію, але кожна влада удосконалює її на свій лад, а більшість статей не виконуються. Дотримання основ Конституції має стати запорукою правового існування держави. Народний Рух не словом, а ділом добивався прийняття Конституції в 1996 році організовував заходи на її підтримку.

Голова обласної ради Вікторія Москаленко відзначила визначне значення Конституції для існування держави та відзначила активістів безпосередніх учасників боротьби за утвердження основного закону на теренах краю нагородами Євгенію Нефьодову, Рижову Катерину – подяками, Самуляка Івана, Кучеренко Валентину почесними грамотами, Малицького Олександра відзнакою Миколаївської обласної ради – “За заслуги перед Миколаївщиною” ІІ ступеня. Петро Панянчук поет, громадський діяч, публіцист у своєму виступі зупинився на постаті автора першої в світі Конституції Пилипа Орлика та в котре закликав вшанувати в Миколаєві цю легендарну особистість. До пам’ятника Тараса Шевченка учасниками були покладенні квіти. Після чого колона вирушила до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу де поклали йому квіти.

Юрій Діденко у виступі згадав смуток у В’ячеслава Чорновола коли всі святкували прийняття Конституції. Він наче передчував не просту її долю тому виступав за те щоб утвердbити її на референдумі, як акт про державну незалежність України. Та нагосив, що боротьба за українську України і результат у значній мірі буде залежати від майбутніх парламентських виборів 21 липня. Представник «Просвіти» Інна Береза згадала не просту долю боротьби українців.

Олександр Малицький, заступник голови обласної організації Народного Руху, закликав до пильності у відстоюванні своїх конституційних прав та свобод.

Завершилися урочистості спільним виконанням Гімну України.

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *