31
Тра
Тра 31, 2018 - 22:08
275 0
Особистість Івана Драча стала об’єктом дослідження

30 травня у Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського на засіданні спеціалізованої вченої ради К 38.134.01 – голова академік, доктор історичних наук, професор Микола Шитюк успішно відбувся захист дисертації. Ігор Яковлєв представив членам вченої ради дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук «Громадсько-політична діяльність Івана Драча». Він не зміг бути присутнім на захисті із-за хвороби.

Учасники захисту мали можливість обговорити постать першого голови Народного Руху та знаного громадсько-політичного діяча Івана Драча у різні періоди його життя. Оцінено його громадську діяльність в період руху шістдесятників та його перехід до компромісу з радянською владою. Розглянуто діяльність Івана Драча на посаді народного депутата України, його співпрацю з президентами України та в Конгресі української інтелегенції. Іван Федорович не вийшов забронзовілий, а особистістю з державним мисленням та послідовним борцем за утвердження українських ідеалів та історичної справедливості. Привівши разом з Народним Рухом Україну до відновлення її державності, він сам вийшов з нього на зупинці «Незалежність».

Іван Драч доклав багато зусиль для утвердження української державності про це наголошувалось у виступах опонентів та тих хто брав участь в обговоренні.

Науковий керівник доктор історичних наук, професор завідувач кафедри історії та етнографії України Григорій Гончарук Одеського національного політехнічного університету робить титанічну роботу по дослідженню історії Народного Руху та особистостей, що були у основ його створення та діяльності. Нинішній захист це ще одне досягнення кафедри у цьому напрямку. Офіційні опонентами виступили: доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Даниленко з Інституту історії України НАН України, завідувач відділу історії України другої половини ХХ століття та кандидату історичних наук Юрію Діденку, голові Миколаївської обласної організації Народного Руху України та безпосередньому учаснику тих подій.

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *