21
Сер
Сер 21, 2019 - 16:58
560 0
НРУ 30 років

Народний Рух України в Миколаєві відзначив 30-ти річчя від створення організації

19 серпня в приміщенні Народного Руху України відбулось зібрання учасників установчої конференції крайової організації Народного Руху за участі представників ЗМІ.

Учасники зустрічі занурились у вир подій тридцятирічної давнини. Кожний мав можливість свої погляди на перебіг подій та згадати тещо найьільше запамяталось та вразило.

У своєму виступі Юрій Діденко згадав про заходи, що організував Рух на теренах області. Це велика просвітницька робота на підтримку Незалежності України. Активісти Руху в Південноукраїнську на демонстрацію 7 листопада 1990 року вийшли з гаслом “Україна світ чекає тебе 300 років” та іншими.

Складно уявити собі, що таке могло відбутися в Миколаєві. Навіть установча конференція обласного Руху відбувалась умовах підпілля на дачі Олександра Долгих. Туди делегати добирались невеликими групами. Присутній на зустрічі п. Олександр показав оригінали документів, що зберіг і мандат делегата конференції.

Юрій Діденко згадав козацький похід “Буг – козацька річка” організований в рамках походу до 500-от ліття Запорізького козацтва організатором якого він був і перші поїздки школярів в Галичину на Різдвяні та Пасхальні свята, підготовку і випуск найстарішої партійної газети, що виходить з 93 року “Український південь”.

На зустрічі виступив Олександр Малицький привітав присутніх зі святом Преображення Господнього і згадав, що піля того, як відвідав коференцію Київської міської організації НРУ по приїзді в Миколаєв був звільнений з роботи.

Мав слово Отець Тарас предстоятель греко-католицької церкви на Миколаївщині, що розкрив духовну співпрацю Руху з церквою.

Ян Чернецький наголосив на репресивних заходах комуністичного режиму проти тих хто намагався сприяти національному відродженню України.

Володимир Кіпер серед іншого розповів епізод, що допоміг йому стати до боротьби за незалежну державу. Це сталося після зібрання у палаці “Суднобудівників” проти розбудови Южноураїнського гідрокомплексу та АЕС.

Виступив Олеса Мот та Марія Прийма, що згадала про репресії після Установчої конференції на роботі.

Валентина Кучеренко розповіла, як вона обговорювала на зборах коллективу ВО “Машпроект” “Проект статуту НРУ” де його намагались засудити, але після того, як вона запитала скільки людей його читали то виявилось лиш четверо. Після цього вони відмовились його засуджувати та оговорювати.

Учасники зборів потім пройшли до памятної дошки, де відбувались організаційні засідання оргкомітету по створеню Руху та сфотографувались на память.

Чорно-білі світлини

  1. Учасники походу Буг – козацька річка в Первомайську 91р
  2. Делегати 1 з’їзду Руху від Миколаївщини 1989р Київ, політехнічний університет
  3. Дзвін-91 похід до 500-от ліття Запорізького козацтва корабельний район, Миколаїв
  4. Рухівці з Левком Лукяненком 1991р, Миколаїв

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *