14
Січ
Січ 14, 2018 - 0:11
314 0
На Миколаївщині відроджуються традиції Різдвяного вертепу

Телевізійні новини Миколаївщини вечірній випуск про відродження традиції Різдвяного вертепу – 13.01.2018

Ніжно-білі сніжинки, що в цей ранок пролітали з неба вітали учасників ХХІ Огляду Різдвяних вертепів. Він відбувся в Будинку Вчителя напередодні Старого Нового року на свято Меланки. Різдвяні звичаї все більше стають частинкою святкувань українців у нашому краї. Все частіше лунають колядки з прославлянням Маленького Ісуса в селах та містах області. Широка палітра колядок та сценаріїв дійства народження Христа у вертепі була представлена і нині на ХХІ Огляді Різдвяних вертепів, що його організовує Народний Рух України спільно з фондом «Дітям України» за сприяння обласного та міського управління освіти.

Огляд відкрив Сергій Гололобов та надав слово військовому капелану отцю Володимиру. Він прочитав молитву та привітав учасників огляду. Юрій Діденко відзначив роль національного відродження для сьогодення та майбутнього України. Він подякував військовослужбовцям однієї із частин міста, що завітали на огляд за їх службу і запросив разом відроджувати та оберігати наші різдвяні та національні звичаї та традиції. Відкрив огляд вертеп дитячий фольклорного колективу «Мальви» БДЮТ Заводського району художній керівник Ірина Метліцька. Вони порадували присутніх колядками відомими та оригінальними. Березанщину представили вертепи з Рибаківки та Новофедорівки, Снігурівщину вертеп школи №1, а вокальний колектив «Світанок» з Калинівської школи презентував відродження різдвяних звичаїв в Єланецькому районі. Вітовщину представив вертеп Воскресенської школи керівники Матвійчук І.М, Захарова Т.А. Не пасли задніх вертепи з Миколаєва. Школа №1 ім. Олега Ольжича показала дійство народження Хреста у переплетенні із сучасними реаліями, а постійний учасник оглядів фольклорний гурток «Оберіг» з школи №60 зачарував всіх своїми костюмами та голосами.

 

Всі учасники огляду отримали подарунки від дитячого магазину «Маєток Святого Миколая» їх вручали директор магазину Оксана Брижак її дочка Софія та заступник директора Ірина Трохимова. У своєму виступі Оксана Брижак запропонувала проводити в Миколаєві великі театралізовані різдвяно-новорічні фестивалі (карнавали), щоб вони ставали подією не тільки у місті, а й країні та поза її межами тим більше, що можливості для цього з кожним роком зростають.

У своєму виступі Василь Павлов представник ГО «Миколаївська обласна організація ветеранів Афганістану та АТО» щиро дякував колядникам за їх внесок у повернення вертепу на південні терени і щиро дарував коляду. Свої подарунки колядникам надало також СП «Нібулон» . Дипломи та унікальне видання «Коляда» учасникам вручали Юрій Діденко та заступник виконавчого директора фонду «Дітям України» Ольга Бадалова.

Фінальним акордом ХХІ Огляду Різдвяних вертепів стало фото на память учасників та військовослужбовців та спільне вітання «Христос народився! Славімо його!!!»

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *