25
Лис
Лис 25, 2017 - 20:10
269 0
Активісти Народного Руху України взяли участь у вшануванні жертв Голодомору-Геноциду в Україні

В Миколаєві до 84 роковин Голодомору-Геноциду відбулась Скорботна хода і вшанувальні заходи на Меморіалі Жертв Голодомору 1932-33 рр. Учасники близько тисячі зібралися біля Храму Кашперівської Божої Матері на Садовій. Серед них активісти Народного Руху України вони започаткували Скорботну ходу у 1993 році до 60 роковин Голодомору в Україні тоді вперше вшанували безневинно убієнних Голодом на державному рівні. Указ видав перший Президент України Леонід Кравчук.

В скорботній колоні пройшлись представники місцевого самоврядування з заступником міського голови Євгеном Шевченком, державні службовці, студенти миколаївських вузів, військовослужбовці і представники політичних партій та громадських організацій. Хода пройшла непроїжджою частиною проспекту Центральний до меморіального комплексу Жертв Голодомору 1932-33рр на Херсонському шосе. Скорботну літургію відслужили священики Української Православної церкви Київського патріархату з Митрополитом Володимиром Миколаївсько-Богоявленської Єпархії УПЦ КП.

Перед присутніми виступили заступник та виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь та голова обласної організації Народного Руху України, народний депутат ІV скликання Юрій Діденко.

В своїй промові він наголосив на планованому вини чині українців більшовицькою владою колишнього СРСР і заселенні звільнених територій переселенцями з Росії. Нині на Донбасі триває наша боротьба, щоб ніколи більше не повторились страшні сторінки з нашої історії.

На курган були покладені горщики із пшеницею від усіх територіальних громад області та оголошена загальноукраїнська хвилина пам’яті по її завершені учасники скорботних заходів поклали квіти до меморіального комплексу Жертв Голодомору 1932-33 рр.

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *