10
Лют
Лют 10, 2018 - 1:47
262 0
5 років без Геннадія Удовенка

12 лютого о 11.00 вшанування та покладання квітів до памятної дошки Президенту 52-ї Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, голові Народного Руху України Геннадію Удовенку (Миколаїв, вул. Велика Морська 45, Народний Рух України).

Геннадій Удовенко український дипломат і політик, народний депутат України 3-го і 4-го скликань. Був міністром закордонних справ України, головою Народного Руху України (з 1999 до 2003 р.), 52-м президентом Генеральної Асамблеї ООН, членом Ради президентів Генеральної Асамблеї ООН. Народився 22 червня 1931 р – помер 12 лютого 2013 р. Він був знакової постатю, що зробила значний внесок у розбудову української дипломатії та назавжди закарбувала своє ім’я в історичній пам’яті всього світу. Ще на виборах президента у 1991 році він підтримав В’ячеслава Чорновола і вскрутні для Руху часи він став поруч з ним, щоб відстояти легендарну партію. В 1999 році був кандидатом у Президенти України від Народного Руху.

Геннадій Удовенко в статусі головуючого 52-ї Асамблеї ООН у 1998 році відвідував Народний Рух у Миколаєві, незважаючи на всі складнощі свого статусу. Після того він неодноразово приїздив у місто корабелів, де його любили і були завжди раді його візитам. Його шанували не тільки за людяність та доступність, а й за уміння зрозуміти і допомогти тому, хто звертається по підтримку. Його дипломатичний талант допоміг у скрутні часи зберегти Народний Рух і вдихнути в нього нові сили після трагічної загибелі В’ячеслава Чорновола. Його внесок у становлення української державності поки не оцінений належним чином. Відсутність мудрих, талановитих політиків рівня Геннадія Удовенка все більше відчувається у владних коридорах на різних щаблях влади.

В Києві Дипломатична академія України при Міністерстві закордонних справ носить ім’я Геннадія Удовенка. В Миколаєві на приміщенні Народного Руху йому встановлена пам’ятна дошка, де він неодноразово зустрічався з мешканцями краю у 2014 році.

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *