01
Гру
Гру 1, 2019 - 0:21
551 2
В Миколаєві визначились переможці ХХІІІ конкурсу української патріотичної пісні “Червона калина”

У Миколаєві 30 листопада до 28-ї річниці Всеукраїнського референдуму про підтвердження “Акта про державну незалежність України” пройшов 23-й конкурс української патріотичної пісні “Червона калина”.

У міському Будинку вчителя зібралося близько, трохсот учасників гуртів молодшої групи до 14 років 27 колективів, гуртів старшої групи 9 і хор..Солістів молодшої групи 42 учасника, старшої групи 12 з міст Миколаєва, Вітовського, Миколаївського, Доманівського, Арбузинського, Очаківського, , Єланецького, Кривоозерського та інших районів області. Конкурс тривав з 10 до 17 години. Учасники виконали більше 100 пісень патріотичного спрямування від упівських, козацьких до сучасних на тему російсько-української війни.

Їх оцінювало журі в складі Юрій Діденко – голова, народний депутат ІV скликання, голова обласної організації Народного Руху України, президент фонду «Дітям України, начальник управління культури Вітовської райдержадміністрації Сергій Гололобов. Олега Оленіна – кандидата педагогічних наук, Олександр Сичов, заслужений артист України, Людмила Іванова – доцент кафедри хорового мистецтва Миколаївського державного університету ім. О. Сухомлинського, Ігор Черпіта заступник голови президент фонду «Дітям України».

Організаторами конкурсу виступили фонд “Дітям України”, обласне управління освіти, міськвиконком, Народний Рух України, міський Будинк учителя. Конкурс відкрив та представив присутніх Сергій Гололобов. Голова журі Юрій Діденко наголосив, що він відбувається в після день 28-річниці підтвердження «Акту про державну незалежність України» та в рік 30-ти річчя Народного Руху України.

«Патріотична пісня надихає українців на звитяжну боротьбу протягом століть та стала основним засобом агітації за нашу державність у 1991 році. Тоді сотні колективів з Західної України поїхали на Схід та Південь, де за допомогою патріотичної слова знайшли підхід до багатьох сердець тих хто мав сумніви у підтримці незалежності. Пісня зберегла патріотичний дух народу, а нині сприяє у боротьбі проти російських окупантів на Сході нашої держави.» – сказав Юрій Діденко.

Разом зал заспівав «Ще не вмерла Україна». На конкурсі були присутні військовослужбовці частин міста.

У напруженій творчій пісенній боротьбі переможцями ХХІІІ-ої «Червоної калини» стали серед виконавців у молодшій віковій групі перше місце виборола:

 • Майстрюк Олександра Ташинська ЗОШ Березанської районної ради,
 • Бондар Валерія Доманівська ЗОШ №1 Доманівської селищної ради,
 • Дмуховський Олександр Кривоозерська СЗШ № 1-Будинок дитячої творчості,
 • Маслюкова Єлизавета Калинівська ЗОШ Єланецького району,
 • Скорик Владислава Миколаївська ЗОШ № 14,
 • Костирко Софія Будинок творчості дітей та юнацтва Інгульського району м. Миколаєва.

У старшій віковій групі відзначені диплом І ступеню:

 • Шпетний Ігор Полігонівська дитяча музична школа,
 • Артамонова Аміна Миколаївський муніципальний академічний коледж.

У номінації “Молодший вік” – гурти:

 • Вокальний ансамбль «Зорецвіт» Доманівський НВК «Доманівська ЗОШ №1  Центр дитячої та юнацької творчості»
 • Колектив «Мальви»Будинок дитячої юнацької творчості Заводського району,
 • Гурт «Сузір’я» Миколаївська ЗОШ № 48.

У номінації “Старший вік” – гурти:

 • Хоровий колектив “Барви”. Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, спеціальність «Музичне мистецтво»,
 • дует «Співаймо разом» Трофименко Даяна, Чумак Анна Доманівська ЗОШ Доманівського району.

За підтримки магазину “Маєток Святого Миколая”, СП “Нібулон”.

Гала-концерт та нагородження переможців відбудеться 6 грудня, у День Збройних сил України, о 14.00, в Будинку вчителя за адресою проспект Центральний, 167. Вхід вільний.

Сподобалася стаття? Поділися зараз!

Миколаївщина Народний Рух України
Миколаївщина Народний Рух України

2 коментаря

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *